Dotazy občanů

Dotazy občanů

Tato aplikace slouží jako prostředek komunikace občana s představiteli města. Vždy uvádějte Vaše jméno a příjmení a e-mail. Rozsah příspěvku je omezený (1200 znaků). Zasílat můžete také názory či reakce na ostatní příspěvky. Odeslaný příspěvek bude zveřejněn v co možná nejkratším čase.


Tento nástroj neslouží k vyřizování osobních účtů či osobních příkoří. Nebudou zveřejněny příspěvky, které podporují protizákonné aktivity a zejména ty, které jsou v rozporu s platnými zákony. Není dovoleno jakýmkoliv způsobem poškozovat dobré jméno Města Velká Bíteš, používat hanlivých a neetických výrazů, zveřejňovat komerční reklamu. Tato služba občanům neslouží k výměně politických názorů - takové příspěvky budou ignorovány. Správce si rovněž vyhrazuje právo nezveřejňovat příspěvky lživé a pomlouvačné, anonymní příspěvky odesílané opakovaně z téže IP adresy pod různými jmény a bez platné emailové adresy. Zveřejněné názory nemusí být shodné se stanoviskem radnice. Správce nenese odpovědnost za jednání jednotlivých uživatelů, kteří poruší tyto předpisy a platné zákony. Uživatel, který poruší tato pravidla, bere na vědomí, že se tak vystavuje trestněprávnímu postihu či řízení ve věcech občansko právních podle příslušných ustanovení zákona.


 

(Povolené přílohy: .jpg, .jpeg, .png, .pdf, .xls, .xlsx, .doc, .docx - s maximální velikostí 12MB)

* takto označená pole jsou povinná

Trupová Marcela | 19. 5. 2023

Dobrý den,
mám dotaz ohledně cesty vedoucí na Letnou. Nevím, kdo z Vás tam zavítá, ale tato cesta je naprosto nevyhovující a nedůstojná pro tamní obyvatele. V tuto chvíli mluvím hlavně za moji maminku ( 73let ), která bydlí na adrese Karlov 136 a musí ve svém věku chodit pěšky po cestě bez osvětlení plné výmolů, kaluží a bláta. Ostatní obyvatelé jsou motorizovaní a nevím, zda jim situace vadí nebo ne. Je občankou města jako kdokoliv jiný. Máme zde dům skoro 80let a za tuto dobu jsme nepocítili jakýkoli zájem o úpravu cesty. Kdysi se cesta vyasfaltovala pouze ze začátku a zbytek zůstal jak je. V důsledku toho jak cesta v současné době vypadá, odmítá tam kdokoliv za ní dojet autem, ať už na návštěvu nebo z jiných důvodů.
Děkuji za zamyšlení nad touto problematikou a jejím řešení v 21.století.
S pozdravem Marcela Trupová

investice@vbites.cz

Dobrý den,

cesta vedoucí na Letnou je místní komunikací s nižší dopravní intenzitou. Její povrch je částečně zpevněný a průběžně se opravuje dle jejího aktuálního stavu.

Děkujeme za podnět, kterým se budeme zabývat v rámci možností rozpočtu města.

S pozdravem

Ing. Pavel Bednář

Ondřej Špaček | 30. 3. 2023

Dobrý den, toto je test funkce dotazů občanů. Prosím o stručnou, neveřejnou odpověď.
Děkuji a přeji hezký den

majetkovy@vbites.cz

Dobrý den,

k Vašemu dotazu sdělujeme, že Vaše žádost již byla vyřízena.

J. Pelánová, OM

Miroslav Jabůrek | 27. 3. 2023

Dobrý den paní Lavická,
děkuji, že jsem se mohl zúčastnit prezentace pana Pinkavy ze Správy železnic. Jelikož mám prezentace pana Pinkavy od roku 2020, tak z mého pohledu nic zásadního neřekl.
Křížení VRTKY a jihozápadního obchvatu VB, jehož realizace je v kompetenci ŘSD ale dává velkou příležitost naší obci pokračovat v aktivitách radnice města s cílem dokončení celého obchvatu.

Proto bych se rád vrátil k dotazu z 19.3.2023 a chci se zeptat,
kdo ze zastupitelů se bude jednání mezi Správou železnic a ŘSD zúčastňovat a jaké řešení bude prosazovat?
Děkuji
Miroslav Jabůrek

Ing. Markéta Lavická

Dobrý den, pane Jabůrku,jednání se zástupci Správy železnic a ŘSD se budu určitě účastnit já a pan místostarosta Matušina. Touto problematikou se bude zabývat zastupitelstvo na jednání dne 11.4.2023 od 16.00 hodin. Zde se určí, jaké řešení budeme prosazovat a zda se těchto jednání bude účastnit někdo další ze zastupitelů. Každého jednání se také bude účastnit pan Bednář z Investičního odboru.Děkuji za váš zájem a zvu Vás na jednání zastupitelstva

Přeji pěkný den

Lavická

Kateřina Horáková | 23. 3. 2023

Dobrý den
Chci se zeptat v jaké fázi je výstavba dětského hřiště na Babinci. Před rokem bylo veřejné setkání s možností podání připomínek od té doby nic nebylo slyšet. Je tu spoustu malých dětí a hřiště v této části chybí. Pokud se nepletu tak v plánu bylo i rozšíření lávky vedoucí z Karlova přes potok k ulici Krátká. Tam by se opravdu hodilo rozšíření a stačilo by třeba jen přidat prkno i kdyby zbytek projektu uskutečněn nebyl.

Na oranžovém hřišti chybí prvky vhodné pro menší děti jako je pískoviště nebo houpačka vhodná už pro malá miminka, která umí sedět, ale klasické prkno nezvládnou. Houpací kruh je často obsazen.

Hezký den

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den,

městský park s herními prvky pro děti pod ulicí Luční na Babinci je připraven ve stupni pro územní rozhodnutí. Podmínkou jeho povolení a realizace je schválení nového územního plánu, protože zde dochází oproti stávajícímu dosud platnému územnímu plánu ke změně využití území.

Schválení nového územního plánu se podle současných informací odhaduje na konec roku 2023.

S pozdravem

Ing. Pavel Bednář

vedoucí odboru investic a rozvoje

Miroslav Jabůrek | 19. 3. 2023

Dobrý den pane Zedníku,
chtěl jsem poslat do odkazu DOTAZY OBČANŮ dotaz na paní starostku, ale bohužel seznam adresátů není několik měsíců po volbách vůbec aktualizován! Jak mám poslat příspěvek na paní Lavickou do DOTAZŮ OBČANŮ, když tam není uvedena?
Děkuji
Miroslav Jabůrek

Ondřej Špaček - správce výpočetní techniky

Vážený pane Jabůrku,
omlouvám se za vzniklé potíže. Bezodkladně situaci napravím.
Děkuji, že využíváte náš systém a pomáháte nám jej udržovat aktuální.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Ondřej Špaček

Miroslav Jabůrek | 19. 3. 2023

Dobrý den paní Lavická,
v březnovém zpravodaji uvádíte, že 10.2. svolali zástupci Správy železnic jednání ohledně tzv. VRTKY a jejího propojení na Osovou Bítýšku.
Toto propojení se kříží s plánovaným obchvatem kolem Velké Bíteše.
Zajímám se o tuto oblast od roku 2010, mám zápisy z jednání s ŘSD, varianty křížení VRTKY s naším obchvatem, ekonomické hodnocení Dopravoprojektu Ostrava jihozápadního obchvatu a další zápisy, nebo písemná vyjádření.
Vzhledem k tomu, že v současné době probíhají jednání mezi Správou železnic a ŘSD (nejbližší 20.3.), chci se zeptat, kdo ze zastupitelů se bude těchto jednání zúčastňovat a jaké řešení bude prosazovat?
Děkuji
Miroslav Jabůrek

Ing. Markéta Lavická

Dobrý den, pane Jabůrku,ve středu 22.3.2023 v 15.30 v přísálí KD bude prezentace VRT zastupitelům. Přijede pan Pinkava.Pokud se o tuto problematiku již tak dlouho zajímáte, přijďte si prezentaci poslechnout. Bude mě pak zajímat Váš názor.Děkuji a přeji pěkný denIng. Markéta Lavickástarostka města

Ivan Geisselreiter | 17. 3. 2023

Dobrý den,
můj dotaz je k novému hřišti na místě U stadionu.

Bohužel nevím na koho se obrátit, v kolonce adresáta máte stále staré vedení, takže jsem vybral pana Zedníka, tak prosím o přeposlání na zastupitele, který toto má na starosti.

Můj dotaz je, kdy bude spuštěn rezervační systém na nové hřiště U stadionu? Už je to skoro půl roku od otevření, ale žádá pravidla, systém rezervace, aby si tam mohla zahrát skupinka nadšenců nějaký sport není, bez tohoto systému se tam nedostanete.
O to je smutnější, že tak nové, krásné hřiště nemá parametry na tenis,(nedostatečný výběh) když v Bíteši nejsou ten.kurty.

A na tento problém navazuje další dotaz k tenisu v Bíteši.

Jaká je šance, že si bude moct občan v Bíteši zahrát v létě někde tenis, když tenisové kurty v tak velkém městě, jako je Velká Bíteš nejsou?
Je smutné, že TC club Velká Bíteš musí trénovat a hrát zápasy ve Vlkově (za to patří velké díky stávajícímu i minulému vedení Vlkova).
Samozřejmě s tím souvisí problém s vedením a trénováním mládeže v tomto krásném sportu v našem městě.

Na koho se obrátit s tímto problémem?

Děkuji

Geisselreiter Ivan

Hana Žáková

Dobrý den pane Geisselreitere,
děkujeme za Váš zájem a k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že v současné chvíli na spuštění rezervačního systému pracujeme. Systém rezervace samozřejmě rezervování hřiště usnadní, ale využívat hřiště lze i v současné době. Příkladem je skupina mužů kolem pana Jabůrka, kteří dali cedulku s upozorněním a termínem zarezervování na branku a už na podzim na hřišti hráli kopanou, a to opakovaně. Víceúčelové hřiště vycházelo z velikosti původního hřiště, jak už název napovídá, je určeno pro více sportů a bylo plánováno pro rozmanité amatérské sportování. Nabídli jsme Vám možnost využívat hřiště k příležitostnému trénování, nikoli jako náhradu prostor pro Tenisový klub. Možnosti hraní tenisu ve Velké Bíteši s Vámi projednala Rada města Velká Bíteš na svém jednání dne 27.03.2023, kterému jste byl přítomen.
S pozdravem
Hana Žáková

Karel Dvořák | 29. 10. 2022

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem bude (co se týče oprav, jiných úprav i zimní údržby) nakládáno s komunikacemi převedenými po dokončení obchvatu do majetku města. Mám na mysli především křižovatku u prvního stupně ZŠ a ulice na ni navazující.

Předem děkuji za odpověď

Karel Dvořák

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den pane Dvořáku,

severozápadní obchvat města Velká Bíteš byl dokončen, ale stavby částí silnic II/379 (ul. Tišnovská) a III/3791 (ul. Vlkovská) ještě nebyly na město Velká Bíteš převedeny. Pokud by byly tyto části silnic ve vlastnictví města Velká Bíteš, bylo by s nimi nakládáno stejně jako s ostatními místními komunikacemi. O údržbu o opravy silnic včetně všech součástí a příslušenství by se muselo postarat město. Co se týká konkrétně křižovatky u ZŠ Tišnovská 115, tak zde je záměr změny přednosti v jízdě a to ve vazbě na budované obchodní centrum na ulici Vlkovská. Výsledné řešení závisí na stanovisku Dopravního inspektorátu Policie ČR.

S pozdravem

Ing. Pavel Bednář

Pavel Novák | 29. 9. 2022

Dobrý den.
Měl bych na Vás jeden dotaz. Narazil jsem si na stránkách města u článku "Realizované stavby Města Velká Bíteš v letech 2018 - 2022" (https://www.vbites.cz/mestsky-urad-a-samosprava/mestsky-urad/obor-investic-a-rozvoje/vyznamne-stavby-mesta/6604-zrealizovane-stavby-mesta-velka-bites-v-letech-2018-2022) na stavební akci "Centrum obchodu a služeb Velká Bíteš, ul. Vlkovská". Tato stavba není ještě zdaleka dokončena, je již ovšem v rubrice realizované stavby, čili hotové. Dotaz zní, jak se město Velká Bíteš podílelo finančně na výstavbě soukromého nákupního centra. Děkuji. Dále ještě prosím o informaci, kde se nachází obec "Vezděkov" - "Rekonstrukce autobusových čekáren v místní částech - Jáchymov, Vezděkov a Jindřichov".
Děkuji.
Pavel Novák

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den pane Nováku,

akce "Centrum obchodu a služeb Velká Bíteš, ul. Vlkovská" je správně zařazena pod názvem článku "realizované", protože to znamená jak dokončené, tak i rozestavěné (stavěné). Město Velká Bíteš poskytlo pozemky, na kterých se staví komunikace a ukládají inženýrské sítě. Po dokončení inženýrských sítí a komunikace budou tyto převedeny na Město. Dále Město staví nebo financuje inženýrské sítě, na které mimo jiných napojuje i obchodní centrum.

V názvu "Rekonstrukce autobusových čekáren v místních částech - Jáchymov, Vezděkov a Jindřichov" došlo ke zřejmé chybě překlepu na klávesnici, správně mělo být uvedeno "Bezděkov". Děkujeme za upozornění.

S pozdravem

Pavel Bednář

Marcela Brabencová | 14. 9. 2022

Dobrý den, můžete mně prosím napsat, v jakém časovém horizontu je plánováno vybudování vodovodu v Jindřichově?
Děkuji za odpověď

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den paní Brabencová,

v plánu investic Svazu vodovodů a kanalizací, tj. v plánu vodovodních a kanalizačních staveb na území města Velká Bíteš není pro období do konce roku 2024 zařazena žádná aktivita směřující k vybudování vodovodu v místní části Jindřichov.

S pozdravem

Pavel Bednář

Vladimír Čech | 31. 7. 2022

Vážený pane inženýre,

jsou někde k dispozici informace ohledně nového hřiště na ul. Družstevní (vizualizace, datum dokončení apod.)? Nikde ve zpravodajích a ani na stránkách města se mi nepodařilo získat žádné bližší informace k této renovaci. Můžete je prosím zveřejnit či mě alespoň odkázat na místo kde jsou informace k dispozici? Předem děkuji za ochotu.

S pozdravem,
ČV

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den pane Čechu,

přikládám Vám odkaz na web města Velká Bíteš, kde najdete informace k hřišti na ulici Družstevní:

https://www.vbites.cz/mestsky-urad-a-samosprava/projekty-a-dotace/vyznamne-akce-mesta/6587-vznika-venkovni-fitness-hriste-na-ulici-druzstevniPřeji pěkný denIng. Pavel Bednář

odbor investic a rozvoje

Zdeněk Králík | 20. 6. 2022

Vážený pane Bednáři,
Velmi nemile mne překvapila vaše odpověď na dotaz pana Jabůrka ohledně rekonstrukce 3 antukových tenisových dvorců.
Konstatujete bez jakéhokoliv dalšího upřesnění, že se zpracovává studie na využití území za fotbalovým stadionem na ulici Vlkovská, a zmiňujete jakoby mimochodem - s umělým povrchem.
Pokud takto nahlížíte na tenisové aktivity v roce 2022, v tom případě si dohledejte zápisy z jednání předchozího starosty pana Báni. On už před 12ti lety nabízel neuspokojeným členům TC města Vel.Bíteš jejich možný návrat na 3 tenisové kurty, jež budou součásti plánovaného "Sportovního Centra" za stávajícím fotbalovým hřištěm. A váš aktuální odkaz na studii jen potvrzuje skutečnost, že v Bíteši dlouhodobě neexistuje koncepce rozvoje sportovních aktivit, bez ohledu na věkovou strukturu zájemců.
Pane Bednáři, s trvalou nadějí v srdci vám připomenu záměr stávajícího starosty z května roku 2020, týkajícího se tenisového areálu se 3 antukovými kurty na pozemcích p.č. 198/3,4 a 5.
Cituji z dopisu: " Město je nuceno provést kompletní rekonstrukci kurtů a vybudovat nové zázemí. Prioritou města je toto vše realizovat v rámci jedné etapy a s využitím vhodných dotačních titulů, což předpokládáme v roce 2021, příp. v roce následujícím." - konec citace.
Můj dotaz tedy zní: kdy se milovníci tenisu dočkají kompletní revitalizace TA a jeho následného využívání veřejností, a rovněž i tenisovými cluby ?
Je totiž polovina roku ve kterém měla být výše popsaná investice dokončena, jež byla Radou města opakovaně projednávána a Zastupitelstvem města schválena.
Aktuálně je na TA patrno pouze dokončení oplocení směrem od potoka, a provedena přípojka NN.
Pane Bednáři, víte proč výše zmiňuji moji naději na znovuzrození tenisových aktivit ? Protože 5ti tisícové město si zaslouží takové zastupitele, kteří naslouchají přáním svých občanů, a namísto slibů a frází o studiích či analýzách, používají obyčejný selsky rozum. Mimochodem, antukový povrch kurtu je na údržbu nenáročný, je nejšetrnější pro komplexní motoriku těla, ale především jej preferuje Český tenisový svaz, pro případnou účast tenisových týmů v soutěžích.

Očekávám se zájmem Vaši konstruktivní odpověď a jsem

S pozdravem

Zdeněk Králík
prezident tenisového clubu Matador z.s.

Velká Bíteš, dne 20. června 2022

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Vážený pane Králíku,

v souvislosti s připravovanou celkovou rekonstrukcí kabin fotbalového stadionu, kterou vznikne dostatečné kapacitní zázemí sportovcům, celkem logicky prověřuje město Velká Bíteš možnost vybudování dalších sportovních a herních ploch severně za fotbalovým stadionem. Protože město vlastní pouze asi ¼ celkových uvažovaných ploch, musí nejprve řešit výkupy potřebných pozemků. Aby byl výkup pozemků cílený, musí se nejdříve stanovit minimálně rozsah vykupovaných pozemků a k tomu právě slouží studie. Tato studie řeší plošné umístnění jednotlivých funkčních ploch a neřeší detailně skladbu těchto ploch, to je předmětem dalšího stupně dokumentace. Další postup města bude záležet na tom, jak velkou plochu území bude město vlastnit.

Rekonstrukce sportoviště - tenisové kurty v ulici Kozí včetně zázemí byla v minulosti projekčně připravována, ale z důvodu značné finanční náročnosti nebyla dosud realizována. Bez dotačních prostředků je tento projekt obtížně realizovatelný. V případě nepoužitelnosti tenisových kurtů v ulici Kozí je možné využít stávající tenisové kurty v nejbližším okolí.

Umělý povrch v provedení umělé trávy s křemičitým pískem je na údržbu výrazně méně náročný než antukový povrch a přitom současně zajišťuje víceúčelové využití hřiště.

V případě Vašeho zájmu o podrobnější informace se můžete na mě obrátit.

S pozdravem

Ing. Pavel Bednář

Miroslav Jabůrek | 8. 6. 2022

Dobrý den pane Bednáři,
navazuji na dotaz z 3. 3. 2022, kdy v odpovědi uvádíte, že volnočasové plochy (hřiště na Babinci a park u Stadionu) nejsou primárně plochami sportu.
V současné době jsou ale ve správě města plochy určené ke sportování, které město neudržuje. Chci se proto zeptat:
1. Kdo je odpovědný za veřejná hřiště ve Velké Bíteši a jejich stav?
2. Jak plánuje „město“ obnovit, nebo nahradit tenisové hřiště a hřiště
U stadionu, a v jakém časovém horizontu?
3. Proč není školní hřiště za 2.stupněm ZŠ na ulici Sadová v odpoledních hodinách volně přístupné pro veřejnost tak, jako v okolních obcích? (Náměšť, Zbraslav)

Děkuji M.Jabůrek

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den,

odpovědi na Vaše dotazy jsou následují:

1. Za stav veřejných hřišť ve Velké Bíteši nese odpovědnost město Velká Bíteš, kde má tuto agendu na starosti konkrétní pracovník Ing. Hana Žáková z odboru investic a rozvoje.

2. V současné době se zpracovává studie na využití území za fotbalovým stadionem na ulici Vlkovská, kde jsou mimo jiné navrženy i tenisové kurty a jiné sportovní plochy s umělým povrchem.

V letních měsících letošního roku by měla proběhnout rekonstrukce stávajícího hřiště u bytového domu č.p. 475 U Stadionu. Toto víceúčelové hřiště pro malou kopanou, volejbal, florbal a jiné míčové hry by mělo mít umělý povrch. Plocha bude odvodněna a bude obnoveno oplocení.

3. Na hřišti u školy na Sadové probíhá v dopoledních a brzkých odpoledních hodinách (8.00 - 15.00 ) školní výuka a následně občasná mimoškolní aktivita. V minulosti bylo hřiště volně přístupné což mělo za následek ničení umělého povrchu a nepořádek na hřišti (sklo, odpadky, atd.). Z důvodu bezpečnosti dětí při hodinách tělocviku bylo hřiště pro volnou veřejnost uzavřeno. Organizované aktivity zde po dohodě se zástupci školy probíhají.Ing. Pavel Bednář

odbor investic a rozvoje

Vít Novák | 26. 5. 2022

Dobrý den, proč plánujete zrušit hřiště pro děti na kopanou apod. U Stadionu na parcele číslo 727/4 a budete tam budovat parkoviště?
Děkuji za odpověď. Novák

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Vážený pane Nováku,

k Vašemu dotazu plánování parkoviště na hřišti na ul. Družstevní na pozemku parc.č. 727/4 v k.ú. Velká Bíteš Vám sdělujeme, že v současné době se na tomto hřišti připravuje umístění venkovní fitness sestavy pro dospívající děti a dospělé. Současně bude provedena úprava stávající opěrné stěny na rozhraní hřiště a zpevněné plochy před řadovými garážemi. V prostoru stávajícího hřiště se v současné době parkoviště nepřipravuje.Ing. Pavel Bednář

odbor investic a rozvoje

Miroslav Jabůrek | 3. 3. 2022

Dobrý den, mám otázky k veřejným sportovištím ve Velké Bíteši. V současné době jsou v plánu města tři veřejné volnočasové plochy a to je příležitost, aby každá z nich sloužila určité věkové kategorii a prioritní aktivitě. Z průzkumu unie sportu vyplývá, že dnešní děti a mládež ve volném čase nejvíce baví: trampolína, jízda na koloběžce, kola BMX, skateboard, kolečkové brusle ……. zkrátka aktivity, které jsme my dospělí neznali. Nabízí se tedy první otázka, jestli navrhované prvky odpovídají očekávání současné generaci dětí, a jestli na nových hřištích plochy pro tyto aktivity budou?!? Novým prvkem na Babinci má být pumptrack, ale z celkové plochy zabírá pouze zlomek a s přírodním povrchem nebude sloužit pro nácvik jízdy na koloběžkách, jak je uvedeno ve zpravodaji. Jízda na freestyle koloběžkách a skateboardu vyžaduje zpevněný povrch s prvky, které umožní dětem a mládeži zkoušet různé akrobatické triky a skoky. Dle mého názoru je na hřištích ve Velké Bíteši mnohem více prvků pro menší děti na úkor starších. Mám tedy druhou otázku, kde je v návrzích nových hřišť pamatováno na náctileté děti?!? Další otázka k zamyšlení je údržba tak členitého a úzkého prostoru od pumptracku po ohniště a také valu se stromy oddělující rodinné domky, z hlediska nákladovosti a časové náročnosti, především při sečení travnatých ploch? 18.2. 2022 Děkuji Jabůrek

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Dobrý den,
dvě volnočasové plochy (pod ulici Luční na Babinci a park U Stadionu) jsou především plochami veřejného prostranství s funkcí relaxace a odpočinku, které nejsou primárně plochami sportu, byť sportovní či pohybové aktivity obsahují. Protože se obě plochy nachází v blízkosti bytové zástavby, není možné na nich umísťovat hlučná sportoviště. Dopravní hřiště u ZŠ Sadová má funkci využití přesně danou. Malé trampolíny se navrhují v parku U Stadionu. Na koloběžkách, kolečkových bruslích apod. se bude moci jezdit na asfaltové komunikaci v parku U Stadionu, ale to spíše těch dětí, které se budou učit jezdit. Pumptrack je záměrně menší a na přírodním materiálu, aby to využívali spíše menší děti. Pro kola BMX, skateboard apod. nemáme ve městě žádnou vhodnou plochu, protože se jedná o hlučné sporty a jejich umístění v blízkosti obytné zástavby je velice problematické. Uvítáme každý dobrý nápad plochy, kde bychom mohly tyto druhy sportu rozumně umístit. S budováním nových využitelných ploch rostou i požadavky na jejich údržbu. Jsme si toho vědomi. Musíme však hledat rovnováhu mezi funkčností prostoru a ochranou okolní zástavby. Plochy veřejného prostranství musí spolupůsobit a být v rovnováze se svým okolím, aby dobře fungovaly.
S pozdravem
Bednář