Horní menu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Město a úřad > Potřebuji vyřídit… > Zábor, reklama

Zábor, reklama

O zábor veřejného prostranství je nutné požádat, a to s předstihem min. 15 dnů předem (s výjimkou stánkového prodeje). Žadatelem může být fyzická i právnická osoba. Pokud záborem dojde k dotčení části místní komunikace (chodníky a obslužné komunikace ve vlastnictví města), je nutné si před zahájením záboru vyřídit na odboru výstavby a ŽP povolení zvláštního užívání komunikace. Poplatky za zábor veřejného prostranství jsou stanoveny obecně závaznou vyhláškou 5/2023 - o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Za umístění reklamního zařízení a zařízení sloužícího pro poskytování prodeje, které jsou do 31.3. příslušného kalendářního roku hrazeny paušální částkou - ročním poplatkem, je vydáván kontrolní nalepovací štítek, který musí být na reklamním zařízení nalepen.

Formulář

Žádost o umístění reklamního zařízení může podat fyzická nebo právnická osoba na níže uvedeném formuláři. V žádosti musí být uvedeno přesné umístění reklamy, rozměry se stručným popisem reklamního zařízení (vizuální návrh, obsah kotvení, osvětlení, materiál).

Žádost je možno

  • zaslat elektronicky na podatelnu: podatelna@vbites.cz,
  • zaslat elektronicky do datové schránky – 67zb7hf,
  • písemně doručit osobně na podatelnu, vhodit do poštovní schránky ve vstupních vratech I. budovy městského úřadu nebo poštou.

Po posouzení žádosti a prověření všech potřebných skutečností je žádost předložena radě města k projednání. V případě kladného rozhodnutí rady města je se žadatelem uzavřena smlouva o pronájmu.

Formulář

Menu

Fulltextové vyhledávání