Horní menu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Kontakt pro podání žádosti o zápis občanů státu EU do seznamu voličů
30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Město a úřad > Projekty a dotace > Jiné úspěšné programy / dotační tituly > Odpočinková zahrada pro veřejnost

Odpočinková zahrada pro veřejnostV poslední školní den, 30. června 2010, byl slavnostně zahájen provoz v odpočinkové zahradě vedle bítešského domova důchodců. V novém pavilonu se sešli obyvatelé domova důchodců, ředitel polikliniky MUDr. Svatopluk Horek, sestřičky i ostatní zaměstnanci a nechyběli ani další bítešští občané a maminky s dětmi, pro které bude zahrada příjemným místem k odpočinku. Těm všem bude sloužit pavilon, upravený trávník s cestičkami a záhony květin, původní i nově zasazené vzrostlé stromy i několik zajímavých objektů, díky nimž si mohou senioři za asistence sester procvičovat svou motoriku.

Slavnost zahájil starosta města Mgr. Miroslav Báňa. V proslovu krátce vypověděl o budování zahrady na místě starého neudržovaného sadu, o tom, že návrh na koncepci prostoru, pavilonu i fortelných laviček vyšel z města. Vyslovil poděkování zástupkyni firmy Ebster, paní Zuzaně Štofejové za finanční dar, díky němuž mohla zahrada vzniknout. Přítomné pozdravil i zástupce kraje Vysočina, Mgr. Jiří Bína a paní místostarostka Malá.
Příjemnou atmosféru vytvořili hrou na flétnu, harmoniku, kytaru a klávesy žáci bítešské ZUŠ pod vedením ředitele Mgr. Kratochvíla.

Dojemné bylo poděkování jedné z obyvatelek DD, paní Antlové. Vyslovila za všechny vděčnost nejen městu a dárcům, ale vzpomněla si i na ty, kteří vlastníma rukama vyrobili krásné lavičky, pavilon a vysázeli trávník, stromy a květiny.

Zahrada bude příjemným místem odpočinku pro seniory, mezi nimiž se budou procházet maminky s malými dětmi; budou to jistě příjemná setkání pro obě strany, bude to symbolický koloběh života.

Poslední dílčí práce na pergole

Dnes proběhla poslední dílčí práce na pergole v odpočinkové zahradě. Odborná firma dokončila installaci tří světel, která odpovídají svým provedením ostatnímu mobiliáři v zahradě. V pondělí byly dokončeny instalace dřevěných žaluzií na severní straně.

Dar firmy EBSTER

Firma EBSTER převedla na účet města již celý finanční dar ve výši 50 tisíc EUR. Jednalo se o pět průběžných plateb po 10 tisících. V minulém roce se podařilo postupně zrealizovat většinu plánovaného záměru.

Navíc se během prosince provedlo vydláždění nevzhledného betonového povrchu podél budovy polikliniky a tak byla pěkně propojena již dokončená Tyršova ulice s odpočinkovou zahradou.

Během dubna by pak měl být chodník zahrady prodloužen k příjezdové komunikaci od ulice Družstevní. Dále bude probíhat úprava pergoly, konkrétně její zastínění od západní i části severní strany. K tomu doplníme do prostoru zahrady relaxační prvky (venkovní fines) a rozmístíme zbývající lavičky. Na závěr bychom chtěli, jako poděkování za velkorysý dar, umístit pamětní desku firmě EBSTER. Náklady akce v roce 2009 překročily částku 1,5 miliónu korun, v letošním roce by měly být ve výši několika set tisíc korun. Celkové náklady včetně DPH by ale neměly překročit hranici 2 miliónů korun.

09.11.2009

Dnes proběhla výsadba nových stromů v odpočinkové zahradě u domova důchodců. Celkem odborná firma vysadila devět vzrostlých stromů.

Jedná se o dva stromy javor mléč, dvě ptačí třešně, jednu okrasnou třešeň, dvě lípy velkolisté a dva stromy jírovec maďal bílokvětý a červenokvětý.

Darovací smlouva je podepsána

Na začátku března, konkrétně devátého, byla podepsána darovací smlouva s firmou EBSTER CZ s.r.o., která sídlí v průmyslové zóně Velká Bíteš-Košíkov. Předmětem smlouvy je dar ve výši 50.000,00 EUR na realizaci projektu „Odpočinková zahrada pro veřejnost“. Realizace zahrady bude zahájena v měsíci dubnu.

Práce na zahradě byly zahájeny v pondělí 25.května

07.07.2009

Přes nepřízeň počasí se přece postoupilo o malý kus dál v realizaci zahrady. Veřejné osvětlení je dokončeno a do 10. července bude uvedeno do provozu.

Tento týden bude pokračovat výstavba oplocení, aby se následně mohly začít finální zemní práce na úpravě terénu.

20.08.2009

Společnost Lesy města Velká Bíteš zahájila výstavbu pergoly v odpočinkové zahradě. Dle plánu výstavby by měla být do konce srpna hotová, aby pod ní byla následně položena velkoformátová dlažba.

01.09.2009

Odborná firma minulý týden ukončila úpravu terénu v celém prostoru zahrady. V pátek byla vysazena habrová stěna. Pokrývači dokončili zastřešení pergoly.

01.10.2009

V průběhu září práce na zahradě postoupily do své závěrečné fáze – došlo k položení velkoplošné dlažby pod pergolu a výsadbě okrasných rostlin a keřů. Poslední týden v září se pak rozmístily lavičky (byly speciálně vyrobené pro náš projekt) a podél budovy Polikliniky se začala pokládat nová čtvercová dlažba tak, aby přístup z domova důchodců do zahrady byl plně bezbariérový.

Otevření odpočinkové zahrady
Otevření odpočinkové zahrady
Otevření odpočinkové zahrady
Prvky odpočinkové zahrady
Prvky odpočinkové zahrady
Prvky odpočinkové zahrady
Altán - pergola v zahradě
Vysazené stromky
Práce na zahradě byly zahájeny v pondělí 25.května
Práce na zahradě byly zahájeny v pondělí 25.května
Práce na zahradě byly zahájeny v pondělí 25.května
Práce na zahradě byly zahájeny v pondělí 25.května
Veřejné osvětlení dokončeno
Veřejné osvětlení dokončeno
Veřejné osvětlení dokončeno
Výstavba pergoly
Výstavba pergoly
Ukončení úpravy terénu
Ukončení úpravy terénu
Altán v zahradě


Menu

Fulltextové vyhledávání