Horní menu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Kontakt pro podání žádosti o zápis občanů státu EU do seznamu voličů
30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Život ve městě > Dotazy občanů > Zdeněk Králík 20. 6. 2022

Zdeněk Králík 20. 6. 2022Vážený pane Bednáři, Velmi nemile mne překvapila vaše odpověď na dotaz pana Jabůrka ohledně rekonstrukce 3 antukových tenisových dvorců.
Konstatujete bez jakéhokoliv dalšího upřesnění, že se zpracovává studie na využití území za fotbalovým stadionem na ulici Vlkovská, a zmiňujete jakoby mimochodem - s umělým povrchem.
Pokud takto nahlížíte na tenisové aktivity v roce 2022, v tom případě si dohledejte zápisy z jednání předchozího starosty pana Báni. On už před 12ti lety nabízel neuspokojeným členům TC města Vel.Bíteš jejich možný návrat na 3 tenisové kurty, jež budou součásti plánovaného "Sportovního Centra" za stávajícím fotbalovým hřištěm. A váš aktuální odkaz na studii jen potvrzuje skutečnost, že v Bíteši dlouhodobě neexistuje koncepce rozvoje sportovních aktivit, bez ohledu na věkovou strukturu zájemců.
Pane Bednáři, s trvalou nadějí v srdci vám připomenu záměr stávajícího starosty z května roku 2020, týkajícího se tenisového areálu se 3 antukovými kurty na pozemcích p.č. 198/3,4 a 5.
Cituji z dopisu: " Město je nuceno provést kompletní rekonstrukci kurtů a vybudovat nové zázemí. Prioritou města je toto vše realizovat v rámci jedné etapy a s využitím vhodných dotačních titulů, což předpokládáme v roce 2021, příp. v roce následujícím." - konec citace.
Můj dotaz tedy zní: kdy se milovníci tenisu dočkají kompletní revitalizace TA a jeho následného využívání veřejností, a rovněž i tenisovými cluby ?
Je totiž polovina roku ve kterém měla být výše popsaná investice dokončena, jež byla Radou města opakovaně projednávána a Zastupitelstvem města schválena.
Aktuálně je na TA patrno pouze dokončení oplocení směrem od potoka, a provedena přípojka NN.
Pane Bednáři, víte proč výše zmiňuji moji naději na znovuzrození tenisových aktivit ? Protože 5ti tisícové město si zaslouží takové zastupitele, kteří naslouchají přáním svých občanů, a namísto slibů a frází o studiích či analýzách, používají obyčejný selsky rozum. Mimochodem, antukový povrch kurtu je na údržbu nenáročný, je nejšetrnější pro komplexní motoriku těla, ale především jej preferuje Český tenisový svaz, pro případnou účast tenisových týmů v soutěžích.
Očekávám se zájmem Vaši konstruktivní odpověď a jsem
S pozdravem
Zdeněk Králík
prezident tenisového clubu Matador z.s.
Velká Bíteš, dne 20. června 2022 

Pavel Bednář, Ing., vedoucí odboru investic a rozvoje

Vážený pane Králíku,
v souvislosti s připravovanou celkovou rekonstrukcí kabin fotbalového stadionu, kterou vznikne dostatečné kapacitní zázemí sportovcům, celkem logicky prověřuje město Velká Bíteš možnost vybudování dalších sportovních a herních ploch severně za fotbalovým stadionem. Protože město vlastní pouze asi ¼ celkových uvažovaných ploch, musí nejprve řešit výkupy potřebných pozemků. Aby byl výkup pozemků cílený, musí se nejdříve stanovit minimálně rozsah vykupovaných pozemků a k tomu právě slouží studie. Tato studie řeší plošné umístnění jednotlivých funkčních ploch a neřeší detailně skladbu těchto ploch, to je předmětem dalšího stupně dokumentace. Další postup města bude záležet na tom, jak velkou plochu území bude město vlastnit.
Rekonstrukce sportoviště - tenisové kurty v ulici Kozí včetně zázemí byla v minulosti projekčně připravována, ale z důvodu značné finanční náročnosti nebyla dosud realizována. Bez dotačních prostředků je tento projekt obtížně realizovatelný. V případě nepoužitelnosti tenisových kurtů v ulici Kozí je možné využít stávající tenisové kurty v nejbližším okolí.
Umělý povrch v provedení umělé trávy s křemičitým pískem je na údržbu výrazně méně náročný než antukový povrch a přitom současně zajišťuje víceúčelové využití hřiště.
V případě Vašeho zájmu o podrobnější informace se můžete na mě obrátit.
S pozdravem
Ing. Pavel Bednář