Horní menu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Kontakt pro podání žádosti o zápis občanů státu EU do seznamu voličů
30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Město a úřad > Projekty a dotace > Dotace Kraje Vysočina ve Velké Bíteši > Nový přechod pro chodce v ulici Tišnovská ve Velké Bíteši

Nový přechod pro chodce v ulici Tišnovská ve Velké BítešiV červnu 2020 došlo k dokončení stavebních prací související s celkovou rekonstrukcí křižovatky Nová čtvrť – II/379 – K Mlýnům. V rámci této akce byl vybudován nový přechod pro chodce v ulici Tišnovská blíže ke křižovatce Nová čtvrť – II/379 – K Mlýnům. Původní přechod pro chodce, který se nacházel přibližně 60 metrů od nového přechodu, byl zrušen. Důvodem ke zrušení původního přechodu pro chodce byl jeho nevyhovující stav a Policie ČR měla výhrady k jeho provozu, respektive nasvětlení, které přechodu chybělo.

V rámci realizace stavebních prací došlo nejprve k vybudování nového chodníku podél ulice Tišnovská, mezi ulicemi K Mlýnům a Za Školou. Následně došlo k předláždění a doplnění chodníku na protější straně nově vybudovaného chodníku. Dále došlo k nasvětlení nového přechodu pro chodce prostřednictvím dvou atypických sloupových stožárů s výložníky. Stožáry jsou osazeny svislým dopravním značením s označením přechodu pro chodce a reflexním polepem. Poté bylo realizováno vodorovné dopravní značení, které spočívalo v nástřiku přechodu včetně retroreflexní úpravy. Společně s nástřikem přechodu byl realizován nástřik termoplastických pásků v místech pro přecházení přes ulici Za Školou a Nová čtvrť. Nakonec byl zrušen stávající přechod pro chodce.

Stavební úpravy přechodu pro chodce probíhaly postupně od půlky dubna do června 2020. Zhotovitelem stavby byla společnost Technické služby Velká Bíteš spol. s.r.o.. Cílem projektu bylo zajištění bezpečného přechodu chodců po ulici Tišnovská včetně zpomalení provozu.

Nasvětlení přechodu pro chodce na silnici II/379 – Tišnovská, Velká Bíteš je spolufinancován Krajem Vysočina v rámci Fondu Vysočiny, garantovaného programu „Bezpečná silnice 2019“. Celkové náklady na provedení přechodu pro chodce, míst pro přecházení a úpravou a doplnění chodníků navazujících na přechod činí 397 116,35Kč včetně DPH. Celková výše poskytnuté dotace činí 74.542,-Kč včetně DPH.

Podpořil Kraj Vysočina

Ing. Eva Červinková
referentka odboru investic a rozvoje
Městského úřadu Velká Bíteš

Obrázek č.1: Nový přechod pro chodce včetně osvětlení přechodu pro chodce – směr z města
Obrázek č.2: Nový přechod pro chodce včetně osvětlení přechodu pro chodce – směr do města


Menu

Fulltextové vyhledávání