Horní menu

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29
Kontakt pro podání žádosti o zápis občanů státu EU do seznamu voličů
30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Město a úřad > Městský úřad > Odbor investic a rozvoje > Významné stavby města > Park U Stadionu ve Velké Bíteši

Park U Stadionu ve Velké BítešiNáhledová skica

Aktualizováno 9. 2. 2022

Ve Žďárském deníku vyšel článek o plánované výstavbě parku ve Velké Bíteši. Článek si můžete přečíst zde.

Eva Červinková
referentka odboru investic a rozvoje
Městského úřadu Velká Bíteš

09.02.2022


Stav k 02.02.2022

Pozvánka na veřejnou prezentaci s diskuzí

Vážení spoluobčané,
na webových stránkách města jsme Vás již informovali o záměru výstavby městského parku ve Velké Bíteši, jako nejvhodnější lokalita byla zvolena severo-západní část města, kde se nachází sídliště U Stadionu. Dále je zde plánovaná výstavba Domu pro seniory a DZR Velká Bíteš. Park tak budou moci využívat všechny věkové generace pro volnočasové aktivity, relaxaci a odpočinek. Městský park se bude nacházet na pozemcích parc .č. 2293/1, 2293/2, 2293/3 a 4622, které jsou ve vlastnictví města.

V rámci parku je navržena cestní síť, hlavní okruh je navržen z asfaltu, aby umožnil pohyb dětí na koloběžkách, odrážedlech, kolech a mimo jiné i na kolečkových bruslích. Kolem cest jsou navrženy lavičky a koše. V parku je navrženo také provozní kontejnerové zázemí. V parku je navrženo sportovní, polyfunkční a petanquové hřiště, přírodní vodní biotop, houpačky, ohniště a sáňkovací kopec.

Záměr bychom Vám chtěli představit na veřejném projednání v pondělí 7. března 2022 od 15:30 hodin v kulturním domě na ulici Vlkovská ve Velké Bíteši.

S návrhem Vás seznámí a na dotazy odpoví autor celého projektu autorizovaný architekt Ing. Zdeněk Sendler se svými spolupracovníky a rovněž budou přítomni zástupci města Velká Bíteš.

Pokud se zajímáte o dění ve městě a chcete vědět, co nového město Velká Bíteš připravuje a jaká změna lokalitu U Stadionu čeká, máte tak možnost se seznámit s projektem a rovněž o něm diskutovat přímo s jeho autory.

Situace v měřítku 1:750 (PDF)

Ing. Eva Červinková
referentka odboru investic a rozvoje
Městského úřadu Velká Bíteš


Stav k 24.01.2022

Vážení občané,
Rada města Velké Bíteše na svém jednání dne 20.12.2021 pod usnesením č. 17/105/21/RM vzala na vědomí informaci odboru investic a rozvoje MÚ Velká Bíteš o prodloužení termínu odevzdání projektové dokumentace pro územní rozhodnutí na stavbu „Městský park U Stadionu“.

Na jaře tohoto roku je plánované seznámit občany s připravovaným návrhem parku v prostoru lokalityU Stadionu.

 

Ing. Eva Červinková
referentka odboru investic a rozvoje
Městského úřadu Velká Bíteš


Stav k 14.07.2021

Vážení občané,

chtěli bychom vám představit záměr města Velká Bíteš, kterým je městský park v lokalitě U Stadionu. Rada města Velká Bíteš rozhodla přijmout cenovou nabídku od projektanta Ing. Zdeňka Sendlera, Wanklova 576/6, 602 00 Brno, na vypracování studie a projektové dokumentace pro územní rozhodnutí akce „Park U Stadionu“.

Lokalita Lokalita U Stadionu

Město Velká Bíteš obdrželo od projektanta zpracovanou studii. Návrh parku, jak by mohl za pár let vypadat, vám chceme na několika vybraných výkresech ukázat. Cílem parku je vytvoření prostoru, který bude sloužit pro volnočasové aktivity, relaxaci a odpočinek místních obyvatel.

Situační skica

Základní provozní téma je založeno na logické cestní síti. Centrální okruh je navržen z asfaltu šíře 3 m a umožňuje tak například pohyb dětí na koloběžkách, odrážedlech, kolech a mimo jiné i na kolečkových bruslích. Na centrální okruh navazují parkové cesty z kamenné kostky různých šířek (1,2-2,5m). Veškeré cesty a zpevněné plochy jsou řešeny jako bezbariérové. Podél cest jsou navrženy parkové lavičky a odpadkové koše.

V horní severní části parku je navrženo provozní zázemí z upravených typových kontejnerů (WC, kavárna, zázemí, sklad). Na tento objekt navazuje pobytová terasa s venkovním grilem a polyfunkční uzavřené dětské hřiště. Dále jsou v parku navrženy parkové houpačky, sportovní polyfunkční částečně oplocené hřiště a otevřené hřiště na pétanque. Ve střední snížené části je navržen přírodní vodní biotop.

Architektonická situace

Konfigurace terénu zachovává přirozený charakter území. Důležitou součástí návrhu parku je řešení zeleně. Po obvodu je navržena kompaktní výsadba stromů v kombinaci s občasným keřovým patrem. Ve střední části jsou navrženy skupiny stromů, ale i solitérní stromy. Trávníky jsou rozdělené dle principu předpokládaného provozu. Po obvodu jsou navrženy extenzivnější květnaté louky, ve střední části a u nástupu pak trávníky intenzivnější, pobytové a zátěžové.

Situace zeleně

Celý princip návrhu je řešen také s ohledem na logickou údržbu a provozní bezpečnost. Cílem studie parku je vytvoření harmonického, atraktivního prostoru pro široké spektrum obyvatelstva.

Ing. Eva Červinková
referentka odboru investic a rozvoje
Městského úřadu Velká Bíteš


Menu

Fulltextové vyhledávání