Velká Bíteš
 • Úvod
 • Kontaktní informace
 • Mapa stránek
 • Slovo místostarostky 01/19

  Vážení Bítešáci,

  právě v tento čas, na Nový rok, vyrazila naše planeta Země, a my s ní, na další cestu kolem Slunce, a vyměřila si na to celých 365 dní. Spousta času, viďte! Přeji vám, aby vás na této cestě doprovázelo zdraví, klid, smíření i radost. Vždyť důvodů k menším i větším radostem máme kolem sebe stále dost. Tak ať ta „blbá“ nálada a strach v naší společnosti to nemají tak jednoduché. To přece zvládneme!

  A nyní pracovně:

  Dne 3. 12. 2018 proběhlo zasedání zastupitelstva města a hlavním bodem jednání byl, jak jsem již avizovala minule, rozpočet města. Nebudu ho podrobně rozebírat, abych nedublovala komentář pana starosty. Spíše vyberu, čemu bych chtěla do budoucna věnovat svou pozornost. Konkrétně mi jde o spolupráci s osadními výbory místních částí, ve vazbě na rozpočet pak o pravidla jejich financování. Už pro tento rok došlo k částečnému „změkčení“ u nákladů na vyčleněné investiční akce místních částí, a to tak, že pokud nyní předmětné náklady převýší jednonásobek (předtím to byl dvojnásobek) prostředků vyčleněných pro danou místní část na aktuální rok, bude z částky převyšující tento jednonásobek hrazeno 50% skutečných nákladů z kapitoly té které místní části, zbývající část pak z prostředků města. Uvidíme, jak bude výpočet vycházet v reálných číslech. V této souvislosti velmi vítám iniciativu předsedy finančního výboru Ing. Macholy, který pozval osadní výbory k lednovému jednání výboru s cílem vyjasnit kritéria financování. Vybrat optimální variantu však nebude jednoduché. Nejde totiž nastavit jednotnou startovací čáru vzhledem k již provedeným a městem dříve plně uhrazeným investicím v některých místních částech, čímž tyto jsou logicky jakoby napřed. Podíl na nákladech revitalizace ZŠ Tišnovská je dalším obtížným tématem. A jak mi poskytla zpětnou vazbu i jedna z členek OV v Jáchymově, není to jistě poslední významná investice města. Proto je nutné dojít ke konsensu i v těchto širokých souvislostech, aby dotčené záležitosti nebyly posléze pro financování místních části likvidační. To by nedávalo žádný smysl. Uvidíme, jsem v těchto záležitostech nováčkem, tak se těším na podrobnější komunikaci.

  JUDr. Alena Malá

  Partnerská města

  Torrevecchia Pia Hanusovce nad Toplou

  Novinky z města

  Pro odběr novinek z dění ve městě zadejte prosím Váš e-mail. Odesláním e-mailové adresy udělujete souhlas se zpracováním osobních údajů.