Velká Bíteš
 • Úvod
 • Kontaktní informace
 • Mapa stránek
 • Městský úřad a samospráva

  Nová pravidla přejímky odpadů do sběrného dvora

  Vážení spoluobčané,

  na základě potřeby podrobné evidence odpadů ve sběrném dvoře a dodržování podmínek obecně závazné vyhlášky o provozu systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů na území města Velká Bíteš, se zavádí od 1. 1. 2020 elektronický evidenční systém odpadů. V rámci tohoto systému je nutné se při ukládání odpadů do sběrného dvora prokázat identifikační kartou s čárovým kódem.

  O identifikační kartu si lze zažádat vyplněním níže uvedené žádosti a odevzdáním na sběrný dvůr, Technické služby Velká Bíteš spol. s r.o. (v kanceláři nebo do schránky) nebo emailem na odpady@tsvb.cz. Email je preferovaná možnost pro zrychlení odbavování zákazníků na sběrném dvoře, kde budou karty po zpracování vydávány. Podmínky pro vydání karty jsou uvedeny v přiloženém informačním materiálu.

  doc2020-01-14_metodika_sberny_dvur_karlov.doc

  docx2020-01-14_zadost_o_vydani_identifikacni_karty.docx

   

  Stanovení přechodné úpravy provozu na pozemní komunikaci

  Stanoveni mistni_upravy_provozu

  komunikace: místní komunikace Sadová ve Velké Bíteši

  v místě: ulice Sadová ve Velké Bíteši u základní školy

  termín: od 1.2. 2020

  důvod: nová organizace dopravy Města Velká Bíteš

   

   

   

  Číst více...

  Slovo starosty 01/20

  Starosta2Vážení spoluobčané,

  na prosincovém zasedání zastupitelstva byl schválen rozpočet města na rok 2020. V podobě, jak byl vedením města navržen a zveřejněn na úřední desce před vlastním zasedáním s jedinou změnou. Tou bylo avizované vyčlenění částky jeden milion korun na projektovou přípravu akce rekonstrukce Základní školy a Praktické školy na Tišnovské ulici. S touto částkou jsme počítali v konečném návrhu rozpočtu již po předchozím pracovním semináři zastupitelstva. Tímto jsme jednoznačně odmítli veškeré „zaručené“ fámy o tom, že město podporuje jenom rekonstrukci mateřské školy na náměstí na úkor rekonstrukce druhé bítešské základní školy. Chtěl bych navíc potvrdit, že pokračujeme v přípravě všech zásadních projektů, které jsme v minulosti zahájili. Realizace rekonstrukce školky je v současnosti připravována pro období 2020 – 2021, Základní školy a Praktické školy pak pro období 2021 – 2022.

  Číst více...

  Informace k úředním hodinám v době vánočních svátků

  V době vánočních svátků bude městský úřad uzavřen ve dnech 27.12.2019 a 31.12.2019. Ve dnech 23.12.2019 a 30.12.2019 bude městský úřad otevřen dopoledne do 12:00.

  Slovo starosty 12/19

  Starosta2Vážení spoluobčané,

  minulý měsíc byl obdobím přípravy podkladů pro návrh rozpočtu města na příští rok a s tím související rekapitulace a upřesnění plánů vedení města pro roky 2020 až 2022.

  Jednou z důležitých součástí bylo i zasedání zastupitelstva, konané dne 11. listopadu. Časově výjimečné, šestihodinové jednání projednalo a schválilo vydání změny 8 a zastavilo pořízení změny 10 územního plánu města. Důvodem zastavení bylo rozhodnutí o zahrnutí podnětů změny 10 do aktuálně probíhajícího procesu nového územního plánu města a tím zjednodušení a zpřehlednění celého procesu územního plánování v našem městě.

  Číst více...

  Průzkum pocitu bezpečí

  V rámci prevence kriminality prosíme obyvatele města o vyplnění průzkumu pocitu bezpečí.

  Partnerská města

  Torrevecchia Pia Hanusovce nad Toplou

  Novinky z města

  Pro odběr novinek z dění ve městě zadejte prosím Váš e-mail.