Informace o městě

Doporučení ČLnK pro pacienty: Zajištění léčivých přípravků během karantény

2020-10-21-ceska lekarenska komora-manual

Pomoc seniorům a lidem v karanténě či izolaci

2020-10-21-pomoc seniori a lide v karantene a izolaci

Algoritmus testování metodou PCR u epidemiologicky významných kontaktů osoby s potvrzenou nákazou COVID -19

Číst více...

uLékaře.cz - Kraj Vysočina myslí na zdraví svých obyvatel. Nově mohou využít i online lékařskou poradnu

2020-04-15a ulekare-cz

Ulevit zdravotnickým a ambulantním zařízením, jež se v současné době potýkají s problémy způsobené onemocněním COVID-19, a zároveň poskytnout svým obyvatelům možnost poradit se s lékařem o svém zdravotním stavu na dálku, aniž by se vystavovali riziku nákazy virovým onemocněním, se rozhodl Kraj Vysočina. Všichni jeho obyvatelé, kteří potřebují informace související s jejich zdravotním stavem, se proto mohou nově poradit online s lékaři poradny www.ulekare.cz/vysocina.

Lékařská online poradna uLékaře.cz, v níž pracuje více než 250 praktických lékařů a specialistů, funguje nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu. Na dotazy, které jejím prostřednictvím lidé položí, odpovídají její lékaři do 6 hodin; v případě, že dotaz musí ještě doplnit svou odpovědí specialista, přijde mu tato odpověď do 48 hodin. Specialisty má poradna ze všech lékařských oborů. Obyvatelé Kraje Vysočina za položený dotaz nic neplatí, konzultaci za ně zaplatí jejich kraj.

Jak to funguje

Obyvatel Kraje Vysočina, který se chce poradit svém o zdravotním stavu nebo o stavu svého dítěte, může svůj dotaz položit prostřednictvím formuláře www.ulekare.cz/vysocina. Odpověď lékaře nebo specialisty mu přijde do jeho e-mailové schránky a v případě, že je dále nutné fyzické vyšetření lékařem, se mu ozvou sestry z poradny uLékaře.cz a nabídnou mu možnost objednání. Vzhledem ke stávající situaci v zemi se však toto objednání řídí aktuálními podmínkami.

Co poradna nabízí

V rámci poradny mohou lidé obdržet od lékařů tyto informace:

 • doporučení dalšího nejvhodnějšího postupu;
 • vysvětlení výsledků vyšetření, laboratorních testů a lékařských zpráv;
 • poradenství ohledně konkrétních léků a jejich interakcích;
 • vysvětlení doporučených postupů.
 • Kam pro další informace

  Kromě této online lékařské služby zřídil Kraj Vysočina v souvislosti s pandemií COVID-19 také telefonní linku 564 602 602, která funguje nepřetržitě. Lidé, kteří na ní odpovídají na dotazy občanů, nejsou lékaři, ale mohou poskytnout volajícím informace, které jim pomohou zorientovat se v aktuální situaci.

  Dále mohou obyvatelé využít telefonní linku Ministerstva zdravotnictví ČR 1212.

  Případné další informace najdou obyvatelé na webu Kraje Vysočina

   

  2020-04-15a letak