Externí články

12/2022

Zpravodaj prosinec 2022 - Velká Bíteš

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2022

rozsvícení stromuSrdečně zveme (nejen) všechny obyvatele Velké Bíteše na

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši, které se uskuteční

v neděli 27. listopadu od 17.00 hodin.

 

Číst více...

Příklad dobré praxe ze Základní školy ve Velké Bíteši

ucitelka-vzorZačínající učitel je díky studiu na pedagogické fakultě vybaven znalostmi i dovednostmi. Na všechny situace, s nimiž se v praxi setká, ho však toto vzdělávání připravit nemůže. Především začátky mohou být pro čerstvé absolventy mnohdy velmi těžké.

Číst více...

O vedení města dosud nerozhodnuto

StarostaVážení spoluobčané,

chtěl bych vám poděkovat za vaši účast v komunálních volbách. Hlasování je dokladem vašeho zájmu o město, a jeho směřování v následujícím období. Skutečnost, že se letošních voleb zúčastnilo osm volebních subjektů, se odrazila v dosud probíhajícím povolebním vyjednávání o sestavení budoucí koalice.

Aktuální nepřehlednost situace v tomto povolebním týdnu způsobují předčasné informace, podávané veřejnosti o sestavování budoucí koalice a budoucím starostovi. To za situace, kdy všechna povolební jednání nebyla ukončena, složení koalice pro následující období nebyla pevně ukotvena a o osobě starosty bude rozhodnuto na ustavujícím zasedání zastupitelstva města.

Jsem přesvědčen, že všechny volební subjekty mají na mysli zejména budoucí rozvoj a blaho našeho města. Způsob a formy prosazování své pozice na cestě k rozvoji města je u každého z nich jiná. Pro následující období přeji městu koalici, která společnou budoucí prací bude podporovat volební cíle, vycházející z potřeb města a přání jeho obyvatel a nalezne cestu vedoucí k jejich realizaci. Případná opozice, ať je konstruktivní opozicí, která bude práci koalice sledovat, připomínkovat a svými věcnými názory korigovat.

Velká Bíteš, 29.9.2022
Ing. Milan Vlček, starosta města

OHLÉDNUTÍ ZA SLAVNOSTNÍM OTEVŘENÍM MATEŘSKÉ ŠKOLY NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ

MŠ slavnostní_otevření_lidéMateřská škola na Masarykově náměstí přivítala 1. září 2022 děti v nově zrekonstruované škole, a to díky zrealizovanému projektu „Zkapacitnění objektu MŠ Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86".

Dovoluji si alespoň krátce shrnout slavnostní otevření mateřské školy, které se uskutečnilo ve středu 31. 8. 2022.

Odpolední slavnost byla pro nás všechny odměnou za několik let příprav a práce. Počasí se ten den měnilo z hodiny na hodinu, bylo chladno, ale nakonec nám nepršelo. Na nádvoří před mateřskou školou, které se celé zaplnilo, hrály na uvítanou reprodukované dětské písničky.

Číst více...

HODOVÉ SKLÍPKY JSOU OTEVŘENÉ

two-types-of-wine-2466267 1920V rámci zahájení Bítešských hodů se ve středu 7. 9. 2022 otevřely Hodové sklípky ve Velké Bíteši. 

Informační centrum a Klub kultury ve spolupráci s Hasiči Velká Bíteš oznamuje, že ve čtvrtek 8. 9. od 16.00 hod bude otevřený HODOVÝ SKLÍPEK "Na Pětce", Masarykovo náměstí 5. Hrát bude reprodukovaná hudba.

Číst více...

UZAVÍRKA MASARYKOVA NÁMĚSTÍ O HODOVÉM VÍKENDU

HODYZ důvodu konání Tradičních bítešských hodů a především hlavního hodového programu bude od pátku 9. 9. 2022 (00.00 hod) do neděle 11. 9. 2022 (24.00 hod)

CELÉ MASARYKOVO NÁMĚSTÍ UZAVŘENO

Náhradní autobusová zastávka bude v ulici ZA POTOKEM.

Děkujeme za pochopení.