Cyklistický závod BRNO - VELKÁ BÍTEŠ - BRNO ovládli odchovanci Favoritu Brno

BrychtaJan Brno_VelkaBites_Brno_20210417_160638_DSC_4204Michael Kukrle (Elkov Kasper) porazil v závěrečném sprintu na brněnském velodromu Favoritu Brno, kam se dojezd populární "Bíteše" vrátil po více než čtvrtstoletí, svého kolegu z úniku Daniela Turka (Felbermayr Siplon Wels). Oba dva prostředí velodromu velmi dobře znají, protože zde spolu závodili v mládežnických kategoriích a Favorit tak byl odrazovým můstkem do jejich velké cyklistiky.

Ve dvojici absolvovali závěrečných šedesát kilometrů a na hlavní pole měli v průběhu závodu i více než tříminutovou výhodu. Peloton ji stačil pouze eliminovat na poloviční manko, když jej na třetím místě do cíle dovezl Jakub Otruba (Elkov Kasper), vítěz tohoto závodu z roku 2019.
Samotní závodníci Favoritu si ale také nevedli vůbec špatně. Na výborném 9. místě celkově a 3. místě v kategorii U23 dokončil domácí závod Vojtěch Kmínek a na 15. místě pak dospurtoval Petr Hampl. Ve výborném světle se předvedla mladá naděje Štěpán Telecký, který jako junior prvním rokem jel v reprezentačním dresu a dojel na 18. místě jako nejlepší z juniorského reprezentačního týmu.
Na start se v sobotu 17. dubna 2021 v pravé poledne postavilo přes 180 jezdců, mezi kterými kromě Čechů nechyběli také Slováci, Poláci, Rakušané a Němci. V teplotách kolem 3 stupňů nad nulou a v dešťových přeháňkách nebyla trasa mezi Brnem a Velkou Bíteší nic snadného. Cíl tak spatřilo pouze 104 cyklistů. "Bíteš" tak opět po roční pauze, kdy byl závod zrušen z důvodu propuknutí pandemie koronaviru, potvrdila pověst závodu s daleko nejpočetnější konkurencí v Českém silničním poháru ŠKODA CUP.
Josef Vaishar, TJ Favorit Brno


Stupně vítězů. Foto: Jan Brychta
Peloton závodníků za Velkou Bíteší. Foto: Jan Brychta