Externí články

Zpravodaj Města Velké Bíteše

blur-1283865 960_720Vzhledem k vyhlášení mimořádného stavu nařízeného vládou republiky, jež zapříčinila pracovní omezení činnosti škol, organizací, spolků a tím pádem došlo k následnému zrušení či přeložení všech kulturních, společenských a sportovních akcí, bude Zpravodaj Města Velké Bíteše vzhledem k problému naplněním obsahu vycházet do odvolání v dvouměsíčních intervalech.

Dvojčíslo listopad/prosinec vyjde k 1. 12.

Josef Jelínek

TRADIČNÍ BÍTEŠSKÉ HODY 2020 SE KONAT NEBUDOU

DSC 8559_1Počtvrté v historii ve Velké Bíteši se hody tak, jak je známe, neuskuteční. Všichni z nás vnímají, že akce, které překračují rámec několika tisíc návštěvníků, jsou ve většině případů buď zrušeny, nebo přesunuty na následující rok. Vlivem nařízení vlády a doporučeními epidemiologů, jsou pro pořadatele požadavky jak po technické, tak i po hygienické stránce velmi těžko řešitelné a ekonomicky velmi nákladné. Proto Rada města na svém zasedání 25. 5. 2020 na základě doporučení ředitele Informačního centra a Klubu kultury Města Velké Bíteše Ing. Josefa Jelínka rozhodla hody nepořádat. Rozhodnutí nebylo jednoduché, protože akce tohoto rázu se připravuje více jak rok dopředu, ale každý si musí uvědomit, že na prvním místě je vždy zdraví občanů.
V žádném případě však kultura ve městě neumírá a jak pracovníci Klubu kultury, tak členové spolků a organizací již teď připravují na druhý zářijový víkend akce menšího rázu tak, aby byli schopni dodržet předepsaný počet osob, rozestupy, hygienické předpisy a další požadavky vyplívající pro pořádání společenských akcí. Do začátku prázdnin bude připraven náhradní program regionálního rozsahu tak, aby alespoň částečně každý bítešák mohl navštívit nějakou akci v daném termínu.
Informační centrum a Klub kultury

 

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM OTEVŘENO

P1230767S účinností od 27. 4. 2020 je TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM opět otevřené. 

Otevírací doba pro seniory se znovu mění

nakupVláda znovu změnila čas vyhrazený pro nakupování lidem od 65 let. Ke změně dojde od středy 25.3.2020.

V obchodech s prodejní plochou víc než 500 metrů čtverečních – což jsou hlavně supermarkety a hypermarkety – bude pro seniory vyhrazená doba od 8 do 10 hodin dopoledne. „Ti, kteří jedou ráno z nebo do práce, si stihnout nakoupit mezi sedmou a osmou". 

Číst více...

OMEZENÍ PROVOZU NA POLIKLINICE VELKÁ BÍTEŠ

zdravotnictvíOd 16. 3. 2020 je provoz na Poliklinice omezen. Prosíme všechny zvážit nutnost návštěvy lékaře. Ošetřují se zejména akutní stavy, ostatní pacienti pouze po telefonickém objednání a konzultaci.

Provoz většiny ordinací je omezen na dopolední hodiny. Pokud se ordinuje i v odpoledních hodinách, tak do 16.00 hodin. Protože se situace stále mění, prosíme občany, aby sledovali naše stránky, které se stále aktualizují. Je to www.poliklinikabites.cz, v odkazu ambulance je provoz jednotlivých ordinací. Informace také podáváme na tel. 566 503 661.

Číst více...

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ AUTOBUSOVÉ SPOLEČNOSTI ICOM

89905242 2420628081492958_2115883821256671232_oVážení cestující,

z důvodu preventivních opatření kvůli zpomalení šíření koronaviru se zpřísňují hygienická opatření pro cestující následujícím způsobem. Od 18. 3. 2020 platí zákaz vstupu do autobusů bez ochrany obličeje rouškou. Za roušku lze považovat i šátek, šálu či podobnou ochranu proti šíření nákazy vzdušnou cestou. Rouška musí být pevně přichycena k obličeji.

Zároveň z důvodu zamezení přenosu nákazy koronaviru /SARS CoV-2/, šíření nemoci COVID-19 a v zájmu zachování dopravní obslužnosti neobsazujte, prosím, první tři řady sedadel za řidičem.

Děkujeme za pochopení a za dodržování nařízených pravidel.

Číst více...

CYKLISTICKÝ ZÁVOD VELKÁ BÍTEŠ – BRNO – VELKÁ BÍTEŠ - ZRUŠENO

cyklo 1Česká jarní klasika a 1. závod Českého poháru v silniční cyklistice ŠKODA CUP Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš, se 29. března 2020 konat nebude.

Rozhodl o tom Český svaz cyklistiky po dohodě s pořádající TJ Favorit Brno na základě vyhlášení nouzového stavu v České republice pro následujících 30 dnů.

Zákaz konání sportovních akcí s účastí nad 30 osob znemožňuje pořádání cyklistických závodů.

Číst více...