Externí články

CYKLISTICKÝ ZÁVOD - VELKÁ BÍTEŠ - BRNO - VELKÁ BÍTEŠ 2023

vrchariTradiční 47. ročník cyklistické primavery ŠKODA CUP 2023 pod záštitou starostky města Markéty Lavické.

První závod Českého poháru ŠKODA CUP pro elitní mužskou kategorii je dlouhodobě závodem s největší závodnickou účastí ze všech pohárových závodů.

Startuje se ve 12 hod z Masarykova náměstí. Očekávaný konec 162 km dlouhého závodu je kolem 15.45 na náměstí.

Při příležitosti závodu bude otevřeno Turistické informační centrum ve Velké Bíteši v čase 10 - 16.00 hod.

Číst více...

1/2023

Zpravodaj leden 2023 - Velká Bíteš

12/2022

Zpravodaj prosinec 2022 - Velká Bíteš

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU 2022

rozsvícení stromuSrdečně zveme (nejen) všechny obyvatele Velké Bíteše na

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši, které se uskuteční

v neděli 27. listopadu od 17.00 hodin.

 

Číst více...

Příklad dobré praxe ze Základní školy ve Velké Bíteši

ucitelka-vzorZačínající učitel je díky studiu na pedagogické fakultě vybaven znalostmi i dovednostmi. Na všechny situace, s nimiž se v praxi setká, ho však toto vzdělávání připravit nemůže. Především začátky mohou být pro čerstvé absolventy mnohdy velmi těžké.

Číst více...

O vedení města dosud nerozhodnuto

StarostaVážení spoluobčané,

chtěl bych vám poděkovat za vaši účast v komunálních volbách. Hlasování je dokladem vašeho zájmu o město, a jeho směřování v následujícím období. Skutečnost, že se letošních voleb zúčastnilo osm volebních subjektů, se odrazila v dosud probíhajícím povolebním vyjednávání o sestavení budoucí koalice.

Aktuální nepřehlednost situace v tomto povolebním týdnu způsobují předčasné informace, podávané veřejnosti o sestavování budoucí koalice a budoucím starostovi. To za situace, kdy všechna povolební jednání nebyla ukončena, složení koalice pro následující období nebyla pevně ukotvena a o osobě starosty bude rozhodnuto na ustavujícím zasedání zastupitelstva města.

Jsem přesvědčen, že všechny volební subjekty mají na mysli zejména budoucí rozvoj a blaho našeho města. Způsob a formy prosazování své pozice na cestě k rozvoji města je u každého z nich jiná. Pro následující období přeji městu koalici, která společnou budoucí prací bude podporovat volební cíle, vycházející z potřeb města a přání jeho obyvatel a nalezne cestu vedoucí k jejich realizaci. Případná opozice, ať je konstruktivní opozicí, která bude práci koalice sledovat, připomínkovat a svými věcnými názory korigovat.

Velká Bíteš, 29.9.2022
Ing. Milan Vlček, starosta města

OHLÉDNUTÍ ZA SLAVNOSTNÍM OTEVŘENÍM MATEŘSKÉ ŠKOLY NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ

MŠ slavnostní_otevření_lidéMateřská škola na Masarykově náměstí přivítala 1. září 2022 děti v nově zrekonstruované škole, a to díky zrealizovanému projektu „Zkapacitnění objektu MŠ Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86".

Dovoluji si alespoň krátce shrnout slavnostní otevření mateřské školy, které se uskutečnilo ve středu 31. 8. 2022.

Odpolední slavnost byla pro nás všechny odměnou za několik let příprav a práce. Počasí se ten den měnilo z hodiny na hodinu, bylo chladno, ale nakonec nám nepršelo. Na nádvoří před mateřskou školou, které se celé zaplnilo, hrály na uvítanou reprodukované dětské písničky.

Číst více...