Externí články

HASIČI DOSTALI NOVOU DODÁVKU

Hasiči autoDnes 4. 5. 2022 byl předán jednotce Sboru dobrovolných hasičů ve Velké Bíteši nový dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter.

Požehnání a slavnostní uvedení automobilu do provozu proběhne 26. června 2022 na závěr Poutní mše svaté, která se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele od 9:30 hod.

 

 

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA PRONÁJEM RESTAURACE „NAŠE BÍTEŠSKÁ“

kulturní dům_2Informační centrum a Klub kultury Města Velké Bíteše, p.o. dnem 1. 5. 2022 vyhlašuje

výběrové řízení na podnájem restaurace „Naše Bítešská"

se sídlem Kulturní dům, Vlkovská 482 ve Velké Bíteši.

Číst více...

CYKLISTICKÁ "BÍTEŠ" - ZÁVĚREČNÉ PODĚKOVÁNÍ

BrychtaJan VelkaBites_Brno_VelkaBites_20220327_150937_DSC_4547_003Přinášíme vám závěrečnou zprávu organizátora Cyklistického závodu Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš, který proběhl 27. března 2022, Ve zprávě najdou poděkování všichni, kdo se na organizaci závodu podíleli. 

Za ICaKK děkujeme také všem, kteří závod i sportovce podporovali i všem divákům, kteří na trase nebo na náměstí soutěžícím fandili a vytvořili tu správnou atmosféru.

Číst více...

Rekonstrukce ulice Rajhradská – aktuální informace o kácení zeleně

Rajhradska fotoRekonstrukce ulice Rajhradská se připravovala již od roku 2014, kdy byla zpracována projektová dokumentace na rozšíření stávající úzké krajské silnice a vybudování nového pravostranného chodníku ve směru z města, v prostoru dnešního silničního rigolu.

Celá rekonstrukce ulice, která vyřeší dlouhodobě existující dopravní závadu v průjezdnosti krajské komunikace, včetně zřízení chodníku a nového veřejného osvětlení, souvisejících a dosud chybějících tras splaškové kanalizace a vodovodu a rovněž metropolitní sítě, byla do roku 2016 povolena a připravena k realizaci.

Číst více...

Mathias Vacek vyhrál Bíteš

VítězMathias Vacek v dresu národního týmu vyhrál 1. závod Českého poháru ŠKODA CUP 2022 na trase Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš


Největší český talent Mathias Vacek se zařadil do seznamu vítězů domácí jarní klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Většinu 162 kilometrů dlouhého závodu strávil v úniku s Janem Kašparem a Jakubem Ťoupalíkem, které na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši porazil ve spurtu.

Číst více...

PROFESIONÁLOVÉ NA STARTU BÍTEŠE

cyklisteProfesionálové na startu Bíteše. Včetně mistra republiky Michaela Kukrleho.

Klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš nepřijde o obhájce loňského vítězství. Sedmadvacetiletý Michael Kukrle bude startovat v dresu národního týmu společně s Mathiasem Vackem, vítězem etapy na UAE Tour. Mezi další favority patří závodníci Elkov Kasper a ATT Investments.

Spousta zajímavých osobností se postaví na start prvního pohárového závodu letošní sezóny. Pořadatelům z klubu Favorit Brno se podařilo na start přilákat obhájce vítězství a současného mistra republiky Michaela Kukrleho a také talentovaného Mathiase Vacka.
Oba závodníci ruského celku Gazprom - RusVelo nemohou v současnosti závodit za svůj klub a proto dostanou šanci v dresu národního týmu.

Číst více...

CYKLISTICKÝ ZÁVOD LIVE

VBBVB 2022_FullHD_PLAY_smallPřinášíme vám ČERSTVÉ AKTUALITY z příprav na nedělní závod v silniční cyklistice ŠKODA CUP.
V den závodu pak sledujte pro nejnovější informace naši facebookovou stránku.
 

Hlavní pořadatel závodu Favorit Brno ve spolupráci se společností SportSoft a webem Roadcycling.cz přinese živé přenosy z české jarní klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Fanoušci silniční cyklistiky se budou moci podívat na živý videopřenos a také na komentovanou fotoreportáž.

Populární Bíteš zahajuje českou silniční sezónu a Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP a díky snaze pořadatelů bude možné sledovat průběh závodu na dvou nezávislých kanálech. Videopřenos zajišťuje společnost SportSoft a k vidění bude na YouTube kanálu SportSoftu a na webu RoadCycling.cz. Závod bude komentovat Josef Kratina, komentátor se zkušenostmi z přenosů České televize a Eurosportu.

Číst více...