Upozornění Městské policie Velká Bíteš

Městská policie Velká Bíteš upozorňuje obsluhy prodejen či provozoven, že ve Velké Bíteši i jejím blízkém okolí dochází k páchání podvodné činnosti ze strany příslušníků cizí národnosti. Vždy se jednalo minimálně o dvě osoby (muž a žena), kteří si chtěli zakoupit zboží v hodnotě několika desítek korun. Poté žena uvedené zboží zaplatila dvoutisícovou bankovkou a převzala od obsluhy prodejny peníze vrácené na dvoutisícovou bankovku. V momentu převzetí těchto peněz však žena obsluze uvedla, že chtěla vrátit eurobankovky a nikoliv české koruny. Dále žena sdělila, že již zboží zakoupit nechce a vrátila obsluze prodejny peníze, které jí byly na  dvoutisícovou bankovku vráceny. Následně požádala obsluhu o vrácení dvoutisícové bankovky a po převzetí bankovky od obsluhy společně s mužem prodejnu opustila. Mezi vrácenými penězi obsluze však již chyběla bankovka v hodnotě 1.000,--Kč, kterou si žena u sebe nechala schovanou. Obsluha provozovny si však tohoto v době předání peněz ze strany ženy nevšimla a skutečnost, že mezi vrácenými bankovkami chybí, zjistila až po odchodu ženy s mužem z prodejny. Co se týče muže, který prodejnu se ženou navštívil, tak tento se pokoušel rozptýlit pozornost obsluhy provozovny a v případě výskytu dvou obsluhujících v provozně se jednu obsluhu snažil z místa umístění pokladny a probíhající platby odlákat pryč s tím, že se ptal na nějaké zboží v prodejně.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem tedy apelujeme na opatrnost a klid při jednání s takovými osobami, protože úmyslně vyvolaný chaos a spěch vede k úspěšnému jednání těchto osob. V případě, že se s podobnou podvodnou činností setkáte, kontaktujte strážníky městské policie (na tel. čísle 566789999) nebo Policii ČR.

Vedoucí strážník

Pavel Hradecký