• Přívětivý úřad obce II. typu - 1. místo v Kraji Vysočina pro Velkou Bíteš

privetivy urad_logoMinisterstvo vnitra 22. listopadu 2017 ocenilo celkem 14 úřadů obcí s pověřeným obecním úřadem za jejich nadstandardně kvalitní servis služeb. Ve druhém ročníku motivační soutěže Přívětivý úřad byli oceněni krajští vítězové, tři celorepublikově nejpřívětivější úřady a nově také „skokan roku“.

Slavnostní předávání cen proběhlo v břevnovské usedlosti Spiritka. Ocenění obdrželi ceny z rukou Ing. Mgr. Davida Slámy, ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra, Ing. Marie Kostruhové, ředitelky odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra a ředitelů krajských úřadů. Celkem bylo předáno 17 cen.

Pořadí

Na prvních třech místech celorepublikového pořadí se umístila města Příbor (1. místo), Klášterec nad Ohří (2. místo) a Česká Kamenice (3. místo). V letošním ročníku byla poprvé udělena také speciální cena „skokan roku“ za výrazný meziroční posun v celkovém pořadí, a tím samozřejmě za výrazné zlepšení v rozsahu i kvalitě poskytovaných služeb. Vítězem této ceny se stalo město Starý Plzenec.

Krajští vítězové:

Jihočeský kraj Veselí nad Lužnicí
    Jihomoravský kraj Adamov
    Karlovarský kraj Horní Slavkov
    Kraj Vysočina Velká Bíteš
    Královéhradecký kraj Hostinné
    Liberecký kraj Lomnice nad Popelkou
    Moravskoslezský kraj Příbor
    Olomoucký kraj Hlubočky
    Pardubický kraj Letohrad
    Plzeňský kraj Starý Plzenec
    Středočeský kraj Nové Strašecí
    Ústecký kraj Klášterec nad Ohří
    Zlínský kraj Bojkovice

O soutěži

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu.

privetivy urad_obr1 privetivy urad_obr2 privetivy urad_obr3

zdroj: kvalitavs.cz